Коли потрібна незалежна експертиза?

Практично кожен автолюбитель стикався з проблемами при ДТП. І однією з найбільш серйозних проблем є оцінка вартості матеріального збитку, отриманого власником при пошкодженні колісного транспортного засобу, оскільки саме від незалежної оцінки залежить та сума, яку Ви отримаєте від страхової компанії або винуватця.

У страховій компанії пропонують пройти незалежну експертизу по напряму страховика. Вони переконують Вас, що їх незалежна експертиза нічим не відрізняється від інших і вам не треба витрачати свої гроші на проведення незалежної експертизи у іншому місці. Але перш ніж погодитись з незалежністю експертів страхової компанії, добре подумайте.

Страхова компанія є комерційною структурою і, так само як і будь-яка інша комерційна структура, прагне збільшити об’єм продажів і звести до мінімуму витрати. Так от страхові виплати і є основною частиною витрат страхової компанії, і страхова компанія прагне зменшити ці витрати усіма можливими способами. Частенько не завжди законно відмовляють у виплаті або значно занижують страхову суму.

Виходячи з алгоритму встановленого Методикою, основною складовою у визначенні розміру матеріального збитку є технічні дослідження транспортних засобів, зокрема аварійних пошкоджень автомобіля для визначення його складників, що підлягають заміні чи ремонту. Для проведення таких досліджень фахівець повинен володіти знаннями з автомобілебудування, технології ремонту транспортних засобів та інших, у першу чергу технічних дисциплін.

Таким чином, дослідження з визначення розміру матеріальних збитків за змістом і процесом їх проведення являють собою дослідження із застосуванням спеціальних знань, тобто експертні дослідження. Вимоги до фахівців, які залучаються до проведення судових експертиз та експертних досліджень, у тому числі з визначення вартості матеріального збитку передбачені статтею 10 Закону України «Про судову експертизу».

Згідно розпорядження Держкомфінпослуг №285 від 19.05.2011р.«Про затвердження Кваліфікаційного мінімуму для осіб, які здійснюють діяльність із визначення причин настання страхового випадку…» компетенція аварійних комісарів страхових компаній, не передбачає обов’язковість профільної вищої освіти по напрямку автомобілебудування (а повну або базову вищу освіту-пункт. 2.1), знання технології ремонту транспортних засобів та знань в автотоварознавстві, що вже початково суперечить принципам незалежності експертних досліджень та може сприяти вчиненню корупційних правопорушень при визначенні вартості матеріального збитку.

Експерти при страховій компанії мають пряму залежність від страхової, окремі там же перебувають в посаді аварійного комісара або спеціаліста по врегулюванню збитків. Страхова компанія дає основний об’єм робіт цим експертам і якщо експерти не розраховуватимуть збиток в інтересах замовника(страховий), то страхова відмовиться від цих експертів.

Цивільно-правова відповідальність – установлена законом негативна реакція держави на цивільне правопорушення, що виявляється в позбавленні особи певних цивільних прав чи накладенні на неї обов’язків майнового характеру. Вона є однією з форм державного примусу, оскільки пов’язана з застосуванням санкцій майнового характеру, спрямованих на відновлення порушених прав і стимулювання нормальних ринкових відносин, і полягає у стягненні неустойки, штрафу або пені.

Підставами для цивільно-правової відповідальності є: наявність майнової шкоди (у грошовому виразі – майнових збитків); протиправність поведінки (дія чи бездіяльність); вина; причинний зв’язок між збитком і протиправною поведінкою.

Так само, незалежна експертиза потрібна у тому випадку, якщо сума страхового відшкодування перевищує 50000 грн. Згідно висновку експертного автотоварознавчого дослідження нашого експерта, ви визначаєте різницю між виплатою страхової компанії і повною вартістю отриманого збитку(шкоди), то цю різницю маєте право отримати з винуватця ДТП і навіть з урахуванням ВТВ (втрати товарної вартості АМТ).

Згідно вимог ст.9.2 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» розмір страхової суми за шкоду, заподіяну майну потерпілих, становить 50 тисяч гривень на одного потерпілого.

4Висновок судового експерта з проведеного експертного автотоварознавчого дослідження по визначення вартості матеріального збитку, завданого власнику автомототранспорту, потрібний для визначення розміру відшкодування шкоди в судових розглядах.

Отже, незалежна експертиза потрібна, якщо:

  • Ви стали учасником ДТП і Ваш автомобіль пошкоджений. Необхідно визначити суму матеріального збитку, завданого Вам, як власнику.
  • Ви не згодні з сумою, яку нарахували ” страхові” незалежні експерти.
  • Ви – винуватець ДТП. Ви вважаєте, що потерпіла сторона завищує суму нанесеного збитку.
  • Ваш автомобіль постраждав від дій третіх осіб або стихійних лих.
  • Вам необхідно визначити ринкову вартість авто для отримання його по спадщині.
  • Транспортний засіб бере участь в розподілі майна,
  • Необхідно з’ясувати вартість ремонтних робіт для транспортного засобу.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>